Παντρεύτηκαν Γιούρκας Σεϊταρίδης και Μάιρα Παπαϊωάννου.
Ο γνωστός πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής Γιούρκας Σεϊταρίδης παντρεύτηκε την εκλεκτή της καρδιάς του, Μάιρα Παπαϊωάννου, κόρη του Πανουργιά Παπαϊωάννου, προέδρου του ΠΑΣ Λαμία και υποψήφιου Δημάρχου Λαμιέων.
Ο γάμος έγινε σε πολύ κλειστό κύκλο και γνωστοποιήθηκε από τον πατέρα της νύφης, Πανουργιά Παπαϊωάννου. Το ζευγάρι πρόκειται να αποκτήσει σε λίγο καιρό το πρώτο του παιδί.
Ο κ. Πανουργιάς Παπαϊωάννου φανερά συγκινημένος και χαρούμενος, ανέφερε σχετικά: «Η μεγαλύτερη χαρά για κάθε γονιό είναι να βλέπει το παιδί του ευτυχισμένο. Μια τέτοια ημέρα χαράς είναι και για την δική μας οικογένεια. Να ζήσετε Γιούρκα και Μάιρα!».
![Ο γάμος έγινε σε πολύ κλειστό κύκλο και γνωστοποιήθηκε από τον πατέρα της νύφης, Πανουργιά Παπαϊωάννου.](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/seitaridis-papaioannou.jpg?itok=WKD5A5np)
![Ο Γιούρκας Σεϊταρίδης παντρεύτηκε τη Μάιρα Παπαϊωάννου](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/gamos-seitaridi-papaioannou.jpg?itok=XNG9ftkB)
Στιγμιότυπα ανέβασε και ο ίδιος ο γαμπρός σε στόρι, στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram και όπως φαίνεται, καλεσμένος ήταν και ο καλός του φίλος, Τάκης Φύσσας.
![](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/fyssas-gioyrkas-gamos.png?itok=jCRY-yBi)
![](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/seitaridis-aspromavri-gamos.jpg?itok=Ut_t9mHp)
![](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/giourkas-seitaridis-gamos-story.png?itok=pFjOWJf6)
Φωτογραφίες: fonografos
Πηγή