Τρίτη , 23 Απρίλιος 2024

Θα το ζήλευε και ο Ιμπραΐμοβιτς: Το απίθανο γκολ που πέτυχε ο Καρέλης στο Παναιτωλικός-Ατρόμητος [βίντεο]

Με τον καλύτερο τρόπο «μπήκε» ο Παναιτωλικός στο 2023.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου νίκησε εύκολα τον Ατρόμητο με 2-0 στο Αγρίνιο στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League και, έπειτα από δύο σερί ήττες, επέστρεψε στα «τρίποντα», πλησιάζοντας στους έξι βαθμούς τις θέσεις των play off και τον 6ο Άρη, ο οποίος αγωνίζεται σε λίγη ώρα στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Το απίθανο γκολ του Νίκου Καρέλη

Ωστόσο, το παιχνίδι θα μείνει αξέχαστο λόγω του Νίκου Καρέλη! Ο Παναιτωλικός βρήκε το γκολ που έψαχνε με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου. Και τι γκολ! Από κόρνερ του Σενγκέλια στο 46’, ο Καρέλης έπιασε ένα καταπληκτικό εναέριο τακουνάκι αλά… Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς σημειώνοντας ένα απ’ τα ωραιότερα τέρματα της φετινής Super League -ίσως και το κορυφαίο ήδη για φέτος- για το 1-0 της αγρινιώτικης ομάδας.

Δείτε καρέ-καρέ το τέρμα που πέτυχε ο 30χρονος επιθετικός:

Το γκολ έδωσε… φτερά στους παίκτες του Παναιτωλικού, που συνέχισαν να είναι φουλ επιθετικοί, χάνοντας διπλή ευκαιρία με τους Φλόρες και Ξενιτίδη στο 53’ (απέκρουσε ο Μάριτς), για να έρθει στο 74ο λεπτό το γκολ του Χουχούμη, το οποίο ουσιαστικά «τελείωσε» το ματς.