Παρασκευή , 19 Απρίλιος 2024

Ιταλία: Ποδοσφαιριστής έγινε αλλαγή αναγκαστικά, επειδή δεν μπορούσε να βγάλει το σκουλαρίκι του [βίντεο]

Ένα σπάνιο περιστατικό συνέβη στον αγώνα της Σπέτσια με την Ίντερ, στην Ιταλία, καθώς ποδοσφαιριστής έγινε αναγκαστικά αλλαγή επειδή δεν μπορούσε να βγάλει το σκουλαρίκι του.

Ο Εμπαλά Ενζολά πέρασε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό του αγώνα, ωστόσο 10 λεπτά αργότερα αναγκάστηκε να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, όχι επειδή αποκόμισε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, ή αποβλήθηκε, αλλά επειδή φορούσε σκουλαρίκι στο αυτί του, το οποίο δεν μπορούσε να βγάλει.

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η Ίντερ πέρασε από την έδρα της Σπέτσια με νίκη 1-3, ωστόσο αυτό που ενδεχομένως να μείνει περισσότερο «χαραγμένο» σε αυτήν την αναμέτρηση της Serie A -ακόμη και από το αποτέλεσμα- ήταν το περιστατικό με τον επιθετικό από την Αγκόλα.

Ο Τιάγκο Μότα έριξε στον αγωνιστικό χώρο τον Ενζολά, όμως αναγκάστηκε να τον βγάλει μόλις 10 λεπτά αργότερα, όταν ο διαιτητής αντιλήφθηκε ότι δεν είχε βγάλει το αξεσουάρ από το αυτί του. Ο ποδοσφαιριστής προσπάθησε να το αφαιρέσει και να εναρμονιστεί με τους κανονισμούς, αλλά τελικά η προσπάθεια αποδείχθηκε μάταιη.

Έτσι, ο προπονητής του αναγκάστηκε να τον βγάλει εκτός παιχνιδιού, «χαλώντας» τη τελευταία διαθέσιμη αλλαγή του.