Σάββατο , 27 Απρίλιος 2024

Ονειρεμένο ντεμπούτο του Μέσι στην Ίντερ Μαϊάμι με γκολ από απευθείας φάουλ στο 94′ [βίντεο]

Ο Λιονέλ Μέσι πραγματοποίησε ονειρεμένο ντεμπούτο με την φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι, τα ξημερώματα του Σαββάτου (22/7).

Ειδικότερα, στο 94ο λεπτό στον αγώνα ενάντια στην μεξικανική Κρουζ Αζούλ στο πλαίσιο του Leagues Cup, ο Μέσι κέρδισε ένα φάουλ, λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ο διεθνής σταρ σκόραρε με αριστοτεχνική εκτέλεση στο αριστερό παραθυράκι του τερματοφύλακα Gudino Portillo της Κρουζ Αζούλ και οδήγησε την Ίντερ Μαϊάμι στη νίκη με 2-1 με το πρώτο γκολ της καριέρας του Αργεντίνου σούπερ σταρ στο MLS.

Σούπερ σταρ του αμερικάνικου αθλητισμού, όπως ο Πάτρικ Μαχόμς, παίκτης των Kansas City Chiefs στο NFL και ο Λεμπρόν Τζέιμς, παίκτης των Λος Άντζελες Λέικερς παρακολούθησαν την αναμέτρηση μεταξύ της Ίντερ Μαϊάμι και της Κρουζ Αζούλ και επαίνεσαν τον Μέσι για την εκπληκτική του εμφάνιση και το γκολ στις καθυστερήσεις.