Πέμπτη , 25 Απρίλιος 2024

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 1-1: Η «Ένωση» δεν εκμεταλλεύτηκε τις τελικές της -Μοιράστηκαν τους βαθμούς οι δύο ομάδες

Παναθηναϊκός και ΑΕΚ έμειναν στο 1-1 στην πρώτη αγωνιστική για τα πλέι οφ της Super League.

Οι «πράσινοι» μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον συνήθη ύποπτο, Αϊτόρ, μόλις στο 4ο λεπτό.

Μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η ΑΕΚ ανέβασε στροφές και ήταν κυρίαρχη. Δημιουργούσε τελικές πολύ εύκολα, είχε τον έλεγχο της μπάλας, και απόρροια της κυριαρχίας αυτής ήταν το πέναλτι που κέρδισε ο Αραούχο όταν τον ανέτρεψε ο Διούδης. Ο Άμραμπατ ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-1 στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι 4 αλλαγές που έκανε ο Γιοβάνοβιτς «φρέσκαραν» τον Παναθηναϊκό, και το ματς ισορρόπησε. Παρ’ όλα αυτά, οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων έβγαλαν κούραση μετά το 60′, ο ρυθμός έπεσε και έτσι ήρθε το τελικό 1-1.