Σάββατο , 20 Απρίλιος 2024

Του πέταξαν μπίρα την ώρα που πανηγύριζε, την έπιασε στον αέρα και την ήπιε

Τον γνωρίσαμε από το πέρασμα του στην Ελλάδα με τη φανέλα του Ηρακλή. Πλέον, βάζει τα τελευταία «ένσημα» στην ομάδα από την οποία αναδείχθηκε, τη Χάμαρμπι. Ο λόγος για τον Κένεντι Μπακιρτσίογλου, ο οποίος στο παιχνίδι με αντίπαλο την Γκέτεμποργκ απέδειξε για ακόμη μια φορά ότι η τέχνη χρόνια δεν κοιτά.

Ο 37χρονος άσος πέρασε ως αλλαγή στο ματς του σουηδικού πρωταθλήματος, στο 73ο λεπτό, και έξι λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 υπέρ της ομάδας του, με τον αγαπημένο του τρόπο: με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στις οποίες είναι από τους καλύτερους παγκοσμίως. Ολόκληρο το γήπεδο περίμενε με ανυπομονησία την μπάλα να κατευθυνθεί προς τα δίχτυα της IFK και εκείνος δεν απογοήτευσε τους θεατές.

Στη συνέχεια, όμως, έκανε κάτι ακόμη πιο εντυπωσιακό. Την ώρα που έτρεχε προς την εξέδρα να πανηγυρίσει, κάποιος από τους οπαδούς εκτόξευσε ένα ποτήρι μπίρας. Εκείνος το έπιασε στον αέρα και μάλιστα ήπιε μια γουλιά, έτσι για να γιορτάσει το πανέμορφο γκολ που πέτυχε.