Πέμπτη , 18 Απρίλιος 2024
Τρομερή χαμένη ευκαιρία σε ματς της Γερμανίας

Μια χαμένη ευκαιρία από αυτές που σπάνια βλέπουμε στα γήπεδα καταγράφηκε την Κυριακή (17/03) στον αγώνα μεταξύ της Άιντραχτ Μπράουνσβαϊγκ και της Μέπεν, για την 3η κατηγορία της Γερμανίας. Πρωταγωνιστής, χωρίς να το θέλει, ο ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας, Μανουέλ Γιάντσερ.

Περίπου πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου και με το σκορ στο 1-0 υπέρ της ομάδας του, ο 27χρονος εξτρέμ βρέθηκε μόνος απέναντι στο τέρμα, αλλά η προβολή που έκανε, έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι. Στη συνέχεια, ο Στέφαν Φύρστνερ, που πήρε το «ριμπάουντ», σούταρε εντός τέρματος, αλλά έστειλε την μπάλα επάνω στο σώμα του συμπαίκτη του, που ήταν πεσμένος στο χορτάρι από την προηγούμενη φάση.

Ευτυχώς για την Μπράουνσβαϊγκ, παρά την τρομερή χαμένη ευκαιρία, επικράτησε με 3-0 της Μέπεν και αύξησε σε μεγάλο βαθμό τις ελπίδες παραμονής της στην κατηγορία. Μια ομάδα που πριν μερικά χρόνια έπαιζε στην Μπουντεσλίγκα…