Σάββατο , 20 Απρίλιος 2024

Basket League: Προπόνηση στην Πάτρα ο Παναθηναϊκός, 90-48 τον Απόλλωνα | ΣΠΟΡ

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ο Παναθηναϊκός νίκησε με άνεση 90-48 τον Απόλλωνα στην Πάτρα, στο τελευταίο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Basket League.

Μόνο επτά λεπτά μπόρεσαν οι Πατρινοί να φανούν ανταγωνιστικοί (όταν ισοφάρισαν σε 12-12), με τους «πράσινους» να πατούν στη συνέχεια το… γκάζι χάρις τους Νέντοβιτς (17π.), Μποχωρίδη (17π.) κι Έβανς (12π.) και να παίρνουν διαφορά ασφαλείας στο υπόλοιπο ματς, φτάνοντας πολύ εύκολα στην 9η εφετινή νίκη τους στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Απόλλων Πάτρας-Παναθηναϊκός 48-90

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ (Νίκος Βετούλας): Τσαλμπούρης 13 (1), Δίπλαρος 6 (1), Μολφέτας 5 (1), Ντέιβις 12, Τόμας 12 (1), Ζούμπος, Παπαφωτίου, Μπαζίνας, ΜακΛάφλιν, Κογιώνης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Πρίφτης): Πέρι 3 (1), Παπαγιάννης 8, Παπαπέτρου 10 (1), Γουάιτ 5, Σαντ-Ρος 4, Μποχωρίδης 17 (3), Καββαδάς 8, Κασελάκης 3 (1), Αβδάλας 3 (1), Νέντονιτς 17 (4), Εβανς 12.