Πέμπτη , 28 Μάρτιος 2024
Μαδριλένικο «χαστούκι» στον ΠΑΟ

Υποκλίθηκαν στην ανωτερότητα της Ρεάλ οι «πράσινοι»

Στην ανωτερότητα της Ρεάλ Μαδρίτης υποκλίθηκε ο Παναθηναϊκός ο οποίος ηττήθηκε στην Ισπανία με σκορ 83-65, σε παιχνίδι για τη φάση του Top-16 της Ευρωλίγκας.

Οι Μαδριλένοι είχαν τον πρώτο λόγο σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα, με τους «πράσινους» να μειώνουν τη διαφορά στην τρίτη περίοδο ως και στους 4 πόντους, όμως η αντίδραση δεν κράτησε για πολύ και η ισπανική ομάδα έφτασε τελικά εύκολα στη νίκη, αυξάνοντας τη διαφορά στην τελευταία περίοδο.

Οι Μαδριλένοι είχαν σε πολύ καλή μέρα τον Ρέγες, που τελείωσε το ματς με 18 πόντους και 9 ριμπάουντ, αλλά και τον Ρούντι Φερνάντες με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Για τον Παναθηναϊκό, μάχες έδωσε ο Μπατίστα, που σταμάτησε στους 20 πόντους, ενώ μάζεψε και 9 ριμπάουντ, ενώ 12 πόντους πέτυχε ο Σλότερ και 10 ο Μπλουμς.

Πηγή: newsbeast.gr