Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Στο 1-1 έμειναν Πανιώνιος και Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός πέταξε ένα ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη και βρέθηκε πίσω στο σκορ με τον Μπουμάλ. Το «Τριφύλλι» ήταν άλλη ομάδα στο δεύτερο, ισοφάρισε με τον Μπεργκ, τον «κράτησε» ο Στιλ αποκρούοντας πέναλτι του Κολοβού, όμως δεν μπόρεσε να πετύχει το δεύτερο γκολ και έμεινε στο 1-1 κόντρα στον Πανιώνιο.

Χωρίς ρυθμό το πρώτο ημίχρονο με αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα. Στο σημείο όπου το «Τριφύλλι» άρχισε να ανεβάζει στροφές ήρθε το χτύπημα από τους «κυανέρυθρους», που άνοιξαν το σκορ με το πανέμορφο σουτ-βολέ του Μπουμάλ (33’) κόντρα στη ροή του ματς.

Η ομάδα του Αναστασίου κυριάρχησε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, ευνοούμενη και από την είσοδο του Καρέλη αλλά και του Κλωναρίδη. Η απάντηση ήρθε με τον Μπεργκ στο 78ο λεπτό, όμως ο Πανιώνιος έχασε μεγάλη ευκαιρία να «κλέψει» τη νίκη, όταν ο Κολοβός είδε τον Στιλ να αποκρούει εντυπωσιακά το πέναλτι του Κολοβού (86’), για το οποίο διαμαρτύρεται έντονα ο Παναθηναϊκός.

Πηγή: sport-fm.gr