Παρασκευή , 26 Απρίλιος 2024

Seria A: «Μοιρασιά» στο Ρόμα-Ελλάς Βερόνα -«Κόλλησε» η Μίλαν στην έδρα της Σαλερνιτάνα

Με αντεπίθεση διαρκείας, η Ρόμα γλίτωσε από το «κάζο» στο «Ολίμπικο» καθώς ήρθε ισόπαλη με 2-2 απέναντι στη Βερόνα, για την 26η αγωνιστική της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι, με τον Πάνο Ρέτσο να αγωνίζεται στο τελευταίο τέταρτο, κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να αιφνιδιάσουν τη Ρόμα, όταν μέσα στο εικοσάλεπτο προηγήθηκαν 2-0, με τέρματα των Μπαράκ (5΄) και Ταμέζ (20΄). Ωστόσο, στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, μείωσαν σε 1-2 στο 65΄ με τον Βολπάτο και στο 84΄ έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μποβ. Αξίζει να σημειωθεί ότι και οι δύο σκόρερ της Ρόμα ήταν αλλαγές του δευτέρου ημιχρόνου.

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

H Mίλαν έχασε έδαφος για το πρωτάθλημα της Serie A

Πέταξε στα… σκουπίδια το διπλό επί της Ίντερ η Μίλαν, η οποία «γκέλαρε» στην έδρα της ουραγού Σαλερνιτάνα (2-2) κι έδωσε την ευκαιρία στους Νερατζούρι να προσπεράσουν στην κορυφή με +4.