Δευτέρα , 2 Μάιος 2022

Super League: Το πρόγραμμα μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου -Πότε πέφτουν τα ντέρμπι | ΣΠΟΡ

Γνωστές έγιναν σήμερα (13/12) οι ημερομηνίες και οι ώρες όλων των παιχνιδιών μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου της Super League.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Λίγκας ενέκρινε στη σημερινή του συνεδρίαση το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος από τη 18η μέχρι την 26η αγωνιστική (στις 6 Μαρτίου), όταν θα διεξαχθούν όλα τα παιχνίδια με κοινή ώρα έναρξης στις 19:00.

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Παράλληλα, εξουσιοδότησε τον πρόεδρο του συνεταιρισμού, Δημήτρη Μποροβήλο, για αλλαγές στο πρόγραμμα και τον ορισμό αγώνων, σε εξαιρετικές περιπτώσεις, ενώ παράλληλα καθόρισε για τις 8 Μαρτίου την ηλεκτρονική κλήρωση για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ.

Το ντέρμπι των πρωτοπόρων Ολυμπιακός-ΑΕΚ, στο Καραϊσκάκη, θα γίνει στις 19:30 της Κυριακής 13 Φεβρουαρίου, το «αιώνιο» ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στη Λεωφόρο είναι προγραμματισμένο για τις 19:30 της Κυριακής 16 Ιανουαρίου, ενώ το ντέρμπι της Αθήνας, ΠΑΟ-ΑΕΚ, θα έχει σέντρα στις 19:30 της Κυριακής 27 Φεβρουαρίου.

Όσο για το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ Άρη και ΠΑΟΚ, είναι προγραμματισμένο για τις 19:30 Αρης-ΠΑΟΚ της Κυριακής 20 Φεβρουαρίου στο «Κλ. Βικελίδης».

Το πλήρες πρόγραμμα της Super League:

– 18η αγωνιστική

Σάββατο 15 Ιανουαρίου

  • 17:15 Λαμία-Ιωνικός ΔΑΚ «Αθαν. Διάκος»
  • 19:30 Απόλλων Σμύρνης-Αρης Γηπ. «Γ. Καμάρας»
  • 19:30 ΠΑΟΚ-ΟΦΗ Γηπ. Τούμπας

Κυριακή 16 Ιανουαρίου

  • 15:00 Αστέρας Τρίπολης-Βόλος Γηπ. «Θ. Κολοκοτρώνης»
  • 17:15 ΑΕΚ-Παναιτωλικός ΟΑΚΑ
  • 19:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Γηπ. «Απ. Νικολαΐδης»
  • 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»

– 19η αγωνιστική

Σάββατο 22 Ιανουαρίου

  • 17:15 ΟΦΗ-Παναιτωλικός Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»
  • 19:30 Ιωνικός-Παναθηναϊκός Γηπ. Νεάπολης

Κυριακή 23 Ιανουαρίου

  • 15:00 Αρης-Λαμία Γηπ. «Κλ. Βικελίδης»
  • 17:15 Ατρόμητος-ΑΕΚ Δημ. Στάδιο Περιστερίου
  • 17:15 Βόλος-ΠΑΟΚ Πανθεσσαλικό Στάδιο
  • 19:30 Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. «Γ. Καραϊσκάκης»

Δευτέρα 24 Ιανουαρίου

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

  • 19:30 Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης Γηπ. «Θ. Κολοκοτρώνης»

– 20η αγωνιστική

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

  • 15:00 Λαμία-ΟΦΗ ΔΑΚ «Αθαν. Διάκος»
  • 17:15 Ιωνικός-Ατρόμητος Γηπ. Νεάπολης
  • 19:30 Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. «Απ. Νικολαΐδης»

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

  • 15:00 Παναιτωλικός-Αρης Γηπ. Παναιτωλικού
  • 15:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»
  • 17:15 ΑΕΚ-Βόλος ΟΑΚΑ
  • 19:30 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Γηπ. Τούμπας

– 21η αγωνιστική

Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου

  • 15:00 Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. «Θ. Κολοκοτρώνης»
  • 17:15 Ολυμπιακός-Παναιτωλικός Γηπ. «Γ. Καραϊσκάκης»
  • 17:15 ΟΦΗ-Παναθηναϊκός Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»
  • 19:30 Αρης-ΑΕΚ Γηπ. «Κλ. Βικελίδης»
  • 19:30 Βόλος-Ιωνικός Πανθεσσαλικό Στάδιο
  • 21:30 Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ Γηπ. «Γ. Καμάρας»

Πέμπτη 3 Φεβρουαρίου

  • 17:15 Ατρόμητος-Λαμία Δημ. Στάδιο Περιστερίου

– 22η αγωνιστική

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου

  • 19:30 Αρης-Βόλος Γηπ. «Κλ. Βικελίδης»
  • 19:30 Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. Παναιτωλικού

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου

  • 15:00 ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης ΟΑΚΑ
  • 17:15 Ιωνικός-Ολυμπιακός Γηπ. Νεάπολης
  • 19:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός Γηπ. Τούμπας
  • 19:30 Λαμία-Αστέρας Τρίπολης ΔΑΚ «Αθαν. Διάκος»

Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου

  • 19:30 Ατρόμητος-ΟΦΗ Δημ. Στάδιο Περιστερίου

– 23η αγωνιστική

Σάββατο 12 Φεβρουαρίου

  • 19:30 Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός Γηπ. «Γ. Καμάρας»
  • 19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός Γηπ. «Θ. Κολοκοτρώνης»

Κυριακή 13 Φεβρουαρίου

  • 15:00 ΟΦΗ-Βόλος Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»
  • 17:15 Παναθηναϊκός-Λαμία Γηπ. «Απ. Νικολαϊδης»
  • 17:15 ΠΑΟΚ-Ατρόμητος Γηπ. Τούμπας
  • 19:30 Ολυμπιακός-ΑΕΚ Γηπ. «Γ. Καραϊσκάκης»

Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου

  • 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»

– 24η αγωνιστική

Σάββατο 19 Φεβρουαρίου

  • 17:15 Ιωνικός-ΟΦΗ Γηπ. Νεάπολης
  • 19:30 Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης Δημ. Στάδιο Περιστερίου
  • 19:30 Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός Γηπ. Παναιτωλικού

Κυριακή 20 Φεβρουαρίου

  • 17:15 Βόλος-Ολυμπιακός Πανθεσσαλικό Στάδιο
  • 19:30 ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα ΟΑΚΑ
  • 19:30 Αρης-ΠΑΟΚ Γηπ. «Κλ. Βικελίδης»

Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου

  • 19:30 Λαμία-Απόλλων Σμύρνης ΔΑΚ «Αθαν. Διάκος»

– 25η αγωνιστική

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου

  • 17:15 Αστέρας Τρίπολης-Αρης Γηπ. «Θ. Κολοκοτρώνης»
  • 19:30 Παναιτωλικός-Βόλος Γηπ. Παναιτωλικού

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου

  • 17:15 ΠΑΟΚ-Ιωνικός Γηπ. Τούμπας
  • 19:30 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Γηπ. «Απ. Νικολαϊδης»
  • 19:30 Ολυμπιακός-ΟΦΗ Γηπ. «Γ. Καραϊσκάκης»

Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου

  • 19:30 Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος Γηπ. “Γ. Καμάρας”
  • 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία Στάδιο “Οι Ζωσιμάδες”

– 26η αγωνιστική

Κυριακή 6 Μαρτίου

  • 19:00 ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης ΟΑΚΑ
  • 19:00 Αρης-Ολυμπιακός Γηπ. «Κλ. Βικελίδης»
  • 19:00 Ατρόμητος-Παναθηναϊκός Δημ. Στάδιο Περιστερίου
  • 19:00 Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα Πανθεσσαλικό Στάδιο
  • 19:00 Ιωνικός-Παναιτωλικός Γηπ. Νεάπολης
  • 19:00 ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»
  • 19:00 Λαμία-ΠΑΟΚ ΔΑΚ «Αθαν. Διάκος»

Πηγή