Σάββατο , 27 Απρίλιος 2024

Super League: Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Τούμπας, 2-1 τον Παναθηναϊκό

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του αγώνα στην Τούμπα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, του οποίου επικράτησε με 2-1 για την 22η αγωνιστική της Super League.

Η άμυνα ήταν αυτή που έκανε διαφορά στην… επίθεση για τους Θεσσαλονικείς, καθώς δύο παίκτες που αγωνίζονται στα μετόπισθεν έφεραν το ματς… τούμπα στην Τούμπα. Ο λόγος για τους Ίνγκασον (77′) και Σάστρε (88′), οι οποίοι «απάντησαν» στο τέρμα του Παλάσιος στο 6′.

Πάντως, το «τριφύλλι» διαμαρτύρεται για μια φάση που ζήτησε πέναλτι στο 28ο λεπτό, αλλά ο Λιθουανός διαιτητής Τρεϊμάνς έδειξε «παίζετε», σε μια φάση που ο Τσιγγάρας φαίνεται να βρίσκει τον Αϊτόρ εντός μεγάλης περιοχής. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις δόθηκε αρχικά πέναλτι για τους γηπεδούχους, αλλά ο ρέφερι πήρε πίσω την απόφασή του με παρέμβαση του VAR, μετά από τάκλιν του Σάντσεθ σε προσπάθεια του Μιτρίτσα.