Παρασκευή , 26 Απρίλιος 2024

Super League 2: Απίστευτο σκηνικό στο ΠΑΟΚ Β’-Ηρακλής, η μπάλα σφήνωσε στα κάγκελα του γηπέδου [βίντεο]

Ένα απίστευτο σκηνικό εκτυλίχθηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα ΠΑΟΚ Β’ με τον Ηρακλή, καθώς η μπάλα κόλλησε στα κάγκελα του γηπέδου.

Μετά από σουτ του Άλεξιτς για λογαριασμό του «Γηραιού», η μπάλα έφυγε με δύναμη -αφού πρώτα κόντραρε- προς την κερκίδα, παίρνοντας αρκετό ύψος. Μάλιστα, θα μπορούσε να φύγει και εκτός γηπέδου, εάν δεν είχε κολλήσει στα κάγκελα.

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Ο ΠΑΟΚ Β’ χρησιμοποιεί ως έδρα το γήπεδο του Μακεδονικού, στην Ευκαρπία. Στο παιχνίδι με τον Ηρακλή ηττήθηκε με 3-0, με αποτέλεσμα ο «Γηραιός» να ανέβει στην τρίτη θέση της κατάταξης του Α’ Ομίλου της Super League 2.

Με το παιχνίδι αυτό άνοιξε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Άλεξιτς, ο οποίος -εκτός της περίεργης αυτής φάσης- πέτυχε δύο γκολ (ένα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ένα στο 76′), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τομάς στις καθυστερήσεις του δευτέρου μέρους.