Τρίτη , 19 Μάρτιος 2024
Άλλη μία νίκη για τους Μπακς με... διπλό σόου Αντετοκούνμπο

Άλλη μία νίκη για τους Μπακς με… διπλό σόου Αντετοκούνμπο

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν με 127-114 τους Μέμφις Γκρίζλις, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να οδηγεί τα «ελάφια» στην 17η συνεχόμενη νίκη.

Η ομάδα του Μέμφις, προηγήθηκε με 93-83 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, με τον Γιάννη όμως να σημειώνει 17 πόντους στην τέταρτη περίοδο και με επιμέρους σκορ 22-4, πήραν το προβάδισμα που κράτησαν μέχρι τέλους.

Ο Greek Freak σημείωσε double double με 37 πόντους (10/13β., 9/16διπ., 2/7τρ.) κι 11 ριμπάουντ που πήρε, ενώ έδωσε 2 ασίστ κι έκανε 1 κλέψιμο. Σε απόδοση ακολούθησαν τον Αντετοκούνμπο ο Μίντλετον με 26 κι ο Μπλέντσο με 12 πόντους, ενώ μόλις ένα λεπτό αγωνίστηκε ο Θανάσης.

Για τους Γκρίζλις, ξεχώρισε ο τρομερός Τζάκσον με 40 πόντους, με τον Μπρουκς και τον Κράουντερ να ακολουθούν με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-35, 62-66, 95-92, 114-127.