Παρασκευή , 26 Απρίλιος 2024

ΑΡΗΣ-Ολυμπιακός 1-2 ημίχρονο

Τέλος πρώτου μέρους. Ο Ολυμπιακός πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-1 του Άρη, παρότι έμεινε αρχικά πίσω στο σκορ.

Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Άρης προηγήθηκε στο 6ο λεπτό. Ο Ματίγια εκτέλεσε το φάουλ, ο Ντιγκινί πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σα, με τη βοήθεια και του δεξιού δοκαριού!

O Tζοβάρας συμβουλεύτηκε και το VAR και έδειξε κανονικά σέντρα

Στο 33ο λεπτό ο Ολυμπιακός ισοφάρισε. Εξαιρετική ενέργεια και σέντρα του Τσιμίκα απ’ τα αριστερά, με τον Μασούρα να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1!

Στο 38ο λεπτό ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το φάουλ, ο Ελ Αραμπί πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Έμαν για το 2-1!

Στο 43ο λεπτό ο Σουντανί που πήρε τη θέση του Ποντένσε 5 λεπτά νωρίτερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με διπλή προσπάθεια, ύστερα από σέντρα του Τσιμίκα, αλλά ο Αλγερινός την είχε βρει με το χέρι.

Ο διαιτητής Τζοβάρας κάνοντας χρήση του VAR ακύρωσε το γκολ.