Σάββατο , 20 Απρίλιος 2024
Ολιβέιρα: Δεν αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα

Στην έκταση του σκορ (3-0) που έχασε η ΑΕΚ από την Μπράγκα, στάθηκε ο Ολιβέιρα μετά το τέλος του αγώνα της Πορτογαλίας. «Είναι ένα αρκετά βαρύ σκορ που δεν αξίζαμε, βάσει της εικόνας μας. Δεν αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα.

Δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, σε κάποιες ήμουν κι εγώ μέσα. Δεχθήκαμε και το γκολ στο τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε άλλα δυο γκολ από δικά μας λάθη. Δεν μας άξιζε το εύρος της ήττας», είπε ο Πορτογάλος φορ στην Cosmote TV.

Και μετά ρωτήθηκε για τις δικές του χαμένες ευκαιρίες. «Η γεύση που μου αφήνει είναι αρνητική. Θέλαμε να κάνουμε καλό ξεκίνημα. Δεν κάναμε κακό παιχνίδι, το σκορ είναι βαρύ. Εχουμε πέντε παιχνίδια μπροστά μας να κάνουμε ό,τι είναι δυνατόν στον όμιλο».

Πηγή: gazzetta.gr