Τρίτη , 30 Απρίλιος 2024

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 0-2: Έκαναν το 2×2 στη Super League οι «πράσινοι» και πείθουν με την εικόνα τους

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 2×2 στο πρωτάθλημα της Super League, καθώς πέρασε με νίκη 0-2 από την έδρα του ΟΦΗ.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς ήταν ανώτερη από αυτήν του Νίκου Νιόπλια, προηγήθηκε στο ημίχρονο με δύο τέρματα, κράτησε το σημαντικό προβάδισμα και στην επανάληψη, ενώ είχε σημαντικές ευκαιρίες να κάνει ακόμη πιο εμφατική την επικράτησή της.

Έτσι, μετά τη νίκη της πρεμιέρας της Super League 2022-23 επί του Ιωνικού, οι «πράσινοι» έφτασαν σε ένα ακόμη τρίποντο. Στον αντίποδα, οι Κρητικοί έμειναν χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα, έχοντας χάσει και στο ματς της 1ης αγωνιστικής κόντρα στον Ατρόμητο, στο Περιστέρι.