Πέμπτη , 28 Μάρτιος 2024
Ράπτορς - Πέισερς 119-118: Επική ανατροπή για τους Καναδούς, έχαναν με 10 πόντους δύο λεπτά πριν το τέλος

Ράπτορς – Πέισερς 119-118: Επική ανατροπή για τους Καναδούς, έχαναν με 10 πόντους δύο λεπτά πριν το τέλος

Μεγάλο ματς έγινε στο Τορόντο και στην αναμέτρηση των Ράπτορς με τους Πέισερς. Οι γηπεδούχοι και οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν μέχρι το τέλος για τη νίκη, με τους Καναδούς να πετυχαίνουν τεράστια να ανατροπή και να την παίρνουν επικρατώντας με 119-118.

Και όμως 2.27 πριν το τέλος όλα έδειχναν χαμένα για τους γηπεδούχους, καθώς οι Πέισερς ήταν μπροστά με 118-108.

Οι πρωταθλητές όμως έβγαλαν ψυχή και με ένα φοβερό 11-0 πήραν τη νίκη που σφραγίστηκε με τρίποντο του Ιμπάκα 30 δεύτερα πριν το τέλος. Ο Ολαντίπο αστόχησε στην τελευταία επίθεση, ο Μπρόγκτον που πήρε το ριμπάουντ έχασε την μπάλα και έτσι οι Ράπτορς έφτασαν στο 37-14, με τους Πέισερς να πέφτουν στο 31-20.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Λόουρι που είχε 32 πόντους και 10 ασίστ και τον ακολούθησαν οι Ιμπάκα με 30 και Σιάκαμ με 25 και 9 ριμπάουντ. Για τουςηττημένουςο Μπρόγκντον είχε 24 πόντους, ο Χόλιντει 22 και ο ΜακΝτέρμοντ 19.

Πηγή: gazzetta.gr