Παρασκευή , 26 Απρίλιος 2024

Συγκινητικό βίντεο: Παιδί εισβάλλει στο γήπεδο και αγκαλιάζει τον τερματοφύλακα της ομάδας του που μόλις έχασε

Το ποδόσφαιρο είναι ο βασιλιάς των σπορ λόγω των συναισθημάτων που δημιουργεί και ένα άκρως συγκινητικό περιστατικό έγινε σε αγώνα της Αργεντινής με πρωταγωνιστή ένα παιδί.

Ο πιτσιρικάς έτρεξε και αγκάλιασε τον τερματοφύλακα της ομάδας του, μετά τη λήξη της αναμέτρησης Ντεφένσα ι Χουστίσια-Μπόκα Τζούνιορς, η οποία βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με 1-0, χάρη σε τέρμα που σημειώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όταν ακούστηκε λοιπόν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, ο πορτιέρε των γηπεδούχων, Εζεκιέλ Ουνσάιν, γονάτισε στο τερέν απογοητευμένος, μη μπορώντας να πιστέψει ότι χάθηκε ένας πολύτιμος βαθμός λίγο πριν από τη λήξη.

Εκεί ήταν όταν δέχθηκε μια απρόσμενη κίνηση συμπαράστασης. Το παιδί, υποστηρικτής της Ντεφένσα ι Χουστίσια, εισέβαλε στο γήπεδο, κινήθηκε προς το μέρος του τερματοφύλακα της ομάδας και τον πήρε αγκαλιά για να τον παρηγορήσει.