Τρίτη , 16 Απρίλιος 2024
Ακόμη ένα τρίποντο για την ΑΕΚ

Επικράτησε του Ηρακλή Ψαχνών με 3-1

Τα play-off τα οποία θα κρίνουν τα πάντα δεν αργούν, αλλά μέχρι τότε το μόνο στο οποίο στοχεύουν στην ΑΕΚ είναι να πάνε με όσο πιο μεγάλη διαφορά γίνεται από τους διώκτες της για να μπούνε με καλή… κάβα στο μίνι πρωτάθλημα.

Αυτό το κατάφεραν σήμερα οι «κιτρινόμαυροι», καθώς με το 3-1 επί του Ηρακλή στα Ψαχνά για την 23η αγωνιστική της Football League, απέκτησαν διαφορά 14 βαθμών από τη δεύτερη, Παναχαϊκή, η οποία την Κυριακή έκανε δώρο στους παίκτες του Τραϊανού Δέλλα, με το 0-0 στην αναμέτρηση με τον Παναιγιάλειο.

Καθάρισε ο Αραβίδης με τα δύο του τέρματα (42’, 66’), ενώ άγγιξε το χατ-τρικ, καθώς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι στο 80’. Σπατάλησαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 54’, καθώς ο Ανέστης έπιασε πέναλτι του Ράντι, ρεφάροντας το λάθος που είχε κάνει λίγο νωρίτερα, ανατρέποντας τον αντίπαλο επιθετικό, αλλά και αυτό του Κολοβέτσιου.

Το δεύτερο τέρμα σημείωσε ο Ζόριτς στο 56ο λεπτό, ενώ ο Βασίλης Πατσατζόγλου μείωσε με ωραίο τέρμα στο 70ο λεπτό.

Πηγή: sport-fm.gr