Άσχημο ξεκίνημα για τη Λίβερπουλ

Με ήττα 2-1 από τη Μπρόντμπι άρχισαν τα φιλικά προετοιμασίας οι «κόκκινοι»

Την ήττα με σκορ 2-1 από την Μπρόντμπι γνώρισε Λίβερπουλ στο πρώτο φιλικό για τη φετινή σεζόν. Ο Μπρένταν Ρότζερς έκανε αρκετές αλλαγές στο συγκεκριμένο παιχνίδι χρησιμοποιώντας συνολικά 23 παίκτες, με τους περισσότερους να προέρχονται από τη δεύτερη ομάδα.

Οι Δανοί πήραν το προβάδισμα στο 23’ με τον Νόργκααρντ, με τον Πίτερσον να φέρνει το ματς στα ίσα στο 48’ για τους «κόκκινους» και τον Χασάνι να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης, οι άνθρωποι της Μπρόντμπι τίμησαν τον Ντάνιελ Άγκερ για την προσφορά του στην ομάδα, τη διετία 2004-2006.

Λίβερπουλ: Μπ. Τζόουνς (81’ Ουάρντ), Κέλι (45’ Ουΐσντομ), Ιλόρι (22’ Στιούαρτ), Άγκερ (45’ Σκρτελ), Σμιθ (45’ Φλάναγκαν), Λούκας (45’ Πίτερσον), Ροσίτερ (45’ Κοάντι), Κουτίνιο (45’ Άλεν), Σούσο (45’ Αντόριαν), Μπορίνι (45’ Φίλιπς), Τεϊσέιρα (Ίμπε).

Πηγή: Sport-fm.gr