Πέμπτη , 28 Μάρτιος 2024

La Liga: Εχασε «χρυσή» ευκαιρία να πλησιάσει στο -2 από την κορυφή η Σεβίλλη, έμεινε στο 1-1 με τη Βαλένθια | ΣΠΟΡ

Μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί μία «ανάσα» από την κορυφή της βαθμολογίας της La Liga έχασε η Σεβίλλη, που πέταξε δύο βαθμούς απέναντι στη Βαλένθια.

Η Σεβίλλη προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με το αυτογκόλ του Ντιακαμπί, στο «Μεστάγια» για την 21η αγωνιστική της La Liga, είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως το γκολ του Γκέδες ένα λεπτό πριν από το τέλος του ημιχρόνου χάρισε στους γηπεδούχους το βαθμό της ισοπαλίας, στερώντας παράλληλα από τους Σεβιγιάνους την ευκαιρία να μειώσουν στους δύο βαθμούς την απόστασή τους απ’ την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο 89′ οι «νυχτερίδες» έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γκάγια με δεύτερη κίτρινη.