Ο Ηρακλής κόλλησε στη Δράμα

Ο Ηρακλής ήρθε 0-0 στη Δράμα κόντρα στη Δόξα σε φιλικό ματς προετοιμασίας, ενόψει της έναρξης της Σούπερ Λίγκας σε δύο εβδομάδες, αφού αντιμετώπισε ξανά πρόβλημα στο σκοράρισμα και ο Νίκος Παπαδόπουλος θα πρέπει να μάθει στους παίκτες του να μετουσιώνουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιουργούν.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, ενώ οι «μαυραετοί» ισορρόπησαν στην επανάληψη.

Δόξα Δράμας: Καράδαης, Λάσπαντζης, Ρεβυθόπουλος (46’ Χαριτίδης), Γκαρακλίδης, Σιάμπος (60’ Βραμέντσαλης), Στόικος (55’ Κανετίδης), Ντουτσαρίδης (69’ Πετρόπουλος), Ντος Σάντος (52’ Γκαϊδατζής), Γαϊδαρτζής (66’ Δούμπλατζης), Διαμαντίδης, Κουμπρόγλου (69’ Περσίδης)

Ηρακλής: Γιαννίκογλου, Κάσσος, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης, Τσότρας, Μακρής (62’ Αβραμίδης), Ζαμπάζης, Πασάς (62’ Μούχαλης), Μπουλούτ, Τσιλιανίδης (62’ Βέλλιος), Αμαραντίδης (67’ Χαντί)

Πηγή: sport-fm.gr