Πέμπτη , 25 Απρίλιος 2024
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιστρέφει στο Champions League

Premier League: Η Μάντσεστερ Γιουν. διέσυρε με 6-2 την Λιντς του Μπιέλσα

Σε ένα ματς που το σκορ ήταν 2-0 στο 3ο λεπτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διέλυσε με 6-2 τη Λιντς.

Οι φιλοξενούμενοι αποθεώθηκαν πολλές φορές φέρος για τον τρόπο παιχνιδιού τους και τις ιδέες του προπονητή τους, Μαρτσέλο Μπιέλσα, αλλά στο Όλντ Τράφορντ τίποτα δεν μπορούσε να τους σώσει όπως αποδείχθηκε.

Η Γιουνάιτεντ μπήκε τέλεια στο ματς και στο 3′ ήταν ήδη μπροστά με 2-0 χάρη σε δύο γκολ του ΜακΤόμινεϊ, για να ακολουθήσει το 3-0 από τον Μπρούνο Φερνάντες στο 20′ και το 4-0 από τον Λίντελοφ στο 37′. Η Λιντς προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε σε 4-1 στο 42′ με τον Κούπερ, αλλά τα πράγματα δεν βελτιώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Με γκολ των Τζέιμς (66′) και Μπρούνο Φερνάντες (70′ πεν.) οι γηπεδούχοι ανέβασαν το σκορ στο 6-1, για να διαμορφωθεί το τελικό 6-2 από το γκολ του Ντάλας στο 73′.