Παρασκευή , 29 Μάρτιος 2024
«Σαρώνει» η Ατλέτικο

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε δεν έδειξαν έλεος απέναντι στους «λύκους»

«Μαρσάρει» η Ατλέτικο ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων της νέας σεζόν. Οι «ροχιμπλάνκος» στο φιλικό απέναντι στην Βόλφσμπουργκ, που διεξήχθη στην Γερμανία, επικράτησαν 5-1.

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε δεν έδειξαν έλεος απέναντι στους «λύκους» και άνοιξαν το σκορ με τον Γκαρσία στο 13ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης στο πριν την συμπλήρωση δέκα λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο (54΄) διπλασίασε τα τέρματα των Μαδριλένων.

Στη συνέχεια την σκυτάλη πήρε ο Μάντζουκιτς, που με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0. Η Βόλφσμπουργκ απάντησε με τον Νάλντο στο 67ο λεπτό, αλλά η κατάσταση δεν διορθώθηκε για τους Γερμανούς. Ένα λεπτό αργότερα ο Κόκε (68’) έγραψε το 4-1 και ο Ερνάντες στο 83’ διαμόρφωσε το τελικό, 5-1 για την Ατλέτικο.

Πηγή: sport-fm.gr