Παρασκευή , 26 Απρίλιος 2024

Super League: Δεν αλλάζει το σκηνικό στην κορυφή με Ολυμπιακό και ΑΕΚ -Χάνει συνεχώς έδαφος ο ΠΑΟΚ | ΣΠΟΡ

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να προελαύνει στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League μετά από 11 αγωνιστικές.

To σπουδαιότερο και πλέον λαμπερό ματς της ημέρας έγινε στην Τούμπα. Μέχρι να καταλήξει σε μια βραδιά χουλιγκανισμού. Στο κλασικό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ο Άρης πήρε διπλό στην Τούμπα με 1-0 μετά από 11 χρόνια. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου πλέον είναι 10 βαθμούς μακριά από την κορυφή.

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Σε «θρίλερ» εξελίχθηκε το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Βόλο στο Καραϊσκάκη το απόγευμα της Κυριακής. Οι ερυθρόλευκοι με ένα τρομερό φάουλ του Ματιέ Βαλμπουενά στις καθυστερήσεις (2-1) πήρε το τρίποντο που τόσο χρειαζόταν για να παραμείνει… άνετος στη κορυφή.

Χθες, η ΑΕΚ κατάφερε να φύγει με ένα σπουδαίο διπλό από τα Γιάννινα καθώς νίκησε 2-1 του ΠΑΣ με την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη να βρίσκει «χρυσό» γκολ στο 90΄ από τον Γεβγέν Σάκχοφ.

Στη Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός τα βρήκε δύσκολα για ένα ημίχρονο από καλά διαβασμένο Παναιτωλικό, αλλά τελικά έφτασε στη νίκη με 2-0. Την τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΟΦΗ και παράλληλα την ευκαιρία να στρογγυλοκάτσει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα καθώς επικράτησε 2-1 του Ιωνικού.