Πέμπτη , 25 Απρίλιος 2024
Την Ιταλία δε θα την υποτιμάς, την Ιταλία

Η ομάδα του Κόντε κέρδισε 2-0 την Ισπανία και πέρασε στα προημιτελικά

Απάντησε και σε όσους δεν την πίστευαν. Διώχνοντας την κατάρα, η Ιταλία αποκαθήλωσε την Ισπανία και με το 2-0 στο Παρίσι είναι έτοιμη και για δεύτερο τελικό, στους «8», κόντρα στην Γερμανία.

Η ιταλική μαφία «χτύπησε» και την Ισπανία! Με το 2-0 στο «Stade de France» η «σκουάντρα ατζούρα» πέταξε εκτός συνέχειας του Euro την Ισπανία και τσέκαρε εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Το πρώτο γκολ της ομάδας του Κόντε, που έκανε ό,τι ήθελε στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Τζόρτζιο Κιελίνι. Πέταξε ευκαιρίες για να τελειώσει νωρίτερα το παιχνίδι η Ιταλία, που κινδύνεψε σοβαρά μόνο στο τελευταίο πεντάλεπτο. Η χαριστική βολή ήρθε από τον Πελέ στις καθυστερήσεις (90+1’).

Το Σάββατο (02/07) στις 22.00 το ματς με την Γερμανίας για την φάση των «8» της διοργάνωσης.

Πηγή: sport-fm.gr